Betonový program - Valenta Luděk

Izolační komplex

V západní Evropě se obvodové zdivo novostavby zásadně tepelně izoluje zevnitř Izolačním sendvičovým komplexem, který je zde nejlevnějším a nejrozšířenějším způsobem izolace domu.

Zdůrazňujeme, že hovoříme výhradně o novostavbách. Zateplit starý, stávající dům zevnitř přináší těžkosti, zateplit jej zvenku je ještě složitější a mnohonásobně dražší.

Je proto výhradně na staviteli, aby se sám rozhodl, jak si starý dům zateplí.

Izolační sendvičový komplex se vyrábí slepením expandovaného či extrudovaného polystyrenu, či desky z minerální vlny se sádrokartonovou deskou. Vzniknou tím desky 1200 mm široké, 2600-3000 mm vysoké. Na stavbě se zkrátí na výšku místnosti, zezadu se nanesou hromádky lepidla, celá deska se nalepí na vnitřní stěnu z tvárnic nové generace a zespodu se zaklínuje klíny . Další deska se srovná latí s předcházející, a stejným způsobem se postupuje dál. Spáry se pečlivě přelepí páskou a posléze se běžně překytují stěrkou.

Izolační sendvičový komplex je daleko pevnější než samostatná sádrokartonová deska. Je to pevný materiál, kterým nemůže proudit vzduch a který velmi kvalitně izoluje.

Logo.bmp
~ Dekorativní zámková dlažba a obklady...
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one