Betonový program - Valenta Luděk
Občas se v některých oblastech setkáváme s názorem, že je třeba izolovat dům zvenku přesto, že se od tohoto systému ve vyspělém světě ustupuje. Američané izolují domy zevnitř, Skandinávci mají vyhlášené dřevostavby které izolují také zevnitř, dokonce i Eskymáci izolují iglů kůžemi zevnitř, nedávají je zvenku. Ideje o izolaci zvenku jsou v rozporu se stavebními trendy v Evropské unii.

V neposlední řadě si každý může provést i ekonomický rozbor.

Izolaci zvenku může provádět pouze specializovaná firma a potřebuje lešení. Cena dobré venkovní izolace v tloušťce okolo 6 cm, neboť ztěží můžete aplikovat silnější, přijde až na 1000 Kč/m2.

Izolační komplex o tloušťce 14 cm však přijde na 400 Kč/m2 včetně sádrokartonu, tudíž není třeba pracně nanášet omítku. Nalepení komplexu v místnosti udělá 1 pracovník za 1 den a to svépomocí .

Kvalita povrchu je naprosto neporovnatelná.

K tomu se ještě šetří nemalé částky za sekání rozvodů ve zdech. Přišroubuje-li se pracně izolace zvenku, zamezí se dýchání fasády ven, ve které budou kondenzovat páry, neboť není parotěsnou zábranu zevnitř. Stěny pak začnou plesnivět, či hnít. Izolace zevnitř řeší zásadním způsobem problém studené stěny, tedy zdroj možné kondenzace na ní a pochopitelně pocit zjevné nepohody. Zapomíná se na to, že pokud je teplotní rozdíl mezi zdmi a vytápěným prostorem větší než 3 °C, stéká již po zdech studený vzduch a vytváří tak v interiéru evidentní nepohodu. Nelze tedy přes den, kdy je dům prázdný netopit, protože při návratu večer domů by nebylo možné zdi vyhřát a celý večer bychom pociťovali chlad.

Logo.bmp
~ Dekorativní zámková dlažba a obklady...
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one