Betonový program - Valenta Luděk
Pro stropní konstrukce se v západní Evropě používají železobetonové předepjaté nosníky ve tvaru obráceného T (tzv. putrely) v kombinaci s betonovými nebo polystyrénovými stropnicemi.

Vzhledem k tomu, že se výroba předepjatých putrelů v ČR teprve připravuje, lze alternativně použít stropní nosníky filigránové v kombinaci s našimi přesnými a lehkými stropnicemi betonovými.

Filigránové nosníky se ukládají na nosnou zeď z betonových tvárnic bez věnce a mezi nosníky se naskládají naše betonové stropnice. Po obvodu se stropní konstrukce vyztuží ocelovou armaturou, na vnější stranu stropu se místo šalování vloží betonová tvárnice 50x 500x 200 mm a vše se zalije betonem o tloušťce 40 mm nad horní hranu betonové stropnice. Kolem dokola stropu se vytvoří dodatečný věnec.

Stropní podhled se vytvoří zavěšením sádrokartonové desky, což je považováno za nejlevnější řešení, přičemž do několikacentimetrové mezery podél obvodových zdí (nejčastěji okolo 7 cm) se vloží asi 800 mm široký pás minerální plsti, aby se eliminoval eventuelní zbytek tepelného mostu. Nahoře na stropě se pokládá tepelná izolace a plovoucí podlahy, tím je i zde eliminován tepelný most. Je možné však s výhodou přišroubovat místo obyčejného sádrokartonu přímo Izolační komplex v síle dle uvážení.

Detail stropu.gif
Strop2.JPG
Strop1.JPG
Strop3.jpg
strop5.jpg
Strop4.jpg
Strop6.jpg
Logo.bmp
~ Dekorativní zámková dlažba a obklady...
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one